Przejdź do treści

Nowe plany na nowy rok

W tym miejscu miał się pojawić Kwartalnik popkultura, potem miało być duże podsumowanie dram roku. W efekcie jest wpis o tym co było, i o tym co będzie, ale głownie o tym co chcę zmienić i kilka małych statystyk.

Dlaczego nie ma 2 części kwartalnika? Cóż, nagle uznałam, że to bez sensu, bo zmuszam się do zapisywania tego, co ja oglądam z Mężem i szukania dla tego potem ciekawej formy opisu. I wcale nie czerpię z tego przyjemności. I chociaż planowałam ostatni wpis z tego cyklu na koniec roku, to zwyczajnie brakło mi serca. Dlatego znajdzie się tu kilka słów w podsumowania.

Film i serial

Tak bardzo ekspresowo, bo chyba nie mam co się rozwlekać. Idąc śladami moich byłych kwartalników, naliczyłam ponad 30 filmów i ponad 20 seriali (niektóre z nich po kilka sezonów). Wychodzi mi średnia 2,5 filmu na miesiąc oraz 2 seriale – to jest sporo, biorąc pod uwagę pracę, życie domowe i moją miłość do dram. Powinnam mieć jakiś wirtualny notatnik do seriali – ktoś coś podpowie?

Czytanie i pisanie

W tym roku przeczytałam 1,5 książki, bo oglądam tyle, że nie było kiedy. Dlatego mam mocne postanowienie przeczytać przynajmniej 12 pozycji w roku 2018 (ale na goodreads dzielnie ustawiłam cel na 24, żeby się motywować bardziej). Jedna książka na miesiąc to nie jest wysoka poprzeczka. Mało czytam i widzę, jak mój język ubożeje, jak moje pisanie staje się jałowe i wymuszam z siebie każde słowo.

Mimo tego, że wzięłam udział w NaNoWriMo (moje podsumowanie jest tutaj) i planuję poprawiać te wszystkie historie, które stworzyłam, to nie był to rok owocny. Chcę to zmienić. I chcę do mojego pisarskiego planowania wykorzystać Bullet Journal (o czym już pisałam tu).

Jeśli mój plan się powiedzie, to na blogu będzie lądować więcej treści o pisaniu i tworzeniu. Kilka moich tekstów pewnie też. A jak już opowiadam, co nowego na blogu, to chcę też pisać o mojej śmiesznej emigracji do Anglii, która trwa już prawie pięć lat. O tym jakie mam przygody w Mieście Fabryk i Magazynów, i jakie osoby spotykam na mojej drodze. Robiłam już coś takiego przy okazji mojej ebookowej frustracji i w grudniu podczas świątecznej gorączki.

Dramaland

Wspominałam już w kwartalniku o moim nowym systemie Drama Jar (chociaż słoik był bardzo ciekawa alternatywą). Sam kwartalnik można znaleźć pod kategorią k-dramy, a poszczególne sezony są tutaj: ZIMA, WIOSNA, LATO, JESIEŃ. Moje obejrzane dramy w 2017 roku są na podstronie bloga oraz na liście MDL. Tak, zapisuję wszystko w różnych miejscach. Przy okazji wywalenia 2 części kwartalnika, zastanawiam się nad lekką zmianą nazwy przy dramach. I zrobiłam sobie obrazkowy nagłówek do cyklu.

Mam wrażenie, że w tym roku miłością do dram zaraziło się kilka blogerek, w tym Gosiarella, która wrzuca swoje cudne paczki tytułów na bloga (tutaj ostatnia część cyklu). I dzięki temu dołączyłam do tajnej grupy dramomaniaczek na fb, gdzie dziewczyny postanowiły zrobić nam wyzwanie na 2018 rok, a nawet dwa wyzwania. Obie listy wrzuciłam sobie w panel boczny, żeby nie zapomnieć.

W 2018

W nowy rok ruszyłam z kacem gigantem (chyba robię się za stara na te szalone sylwestrowe imprezy) oraz mocnym postanowieniem poprawy.

0 komentarzy do “Nowe plany na nowy rok”

 1. Dobra, mam zaległych ładne kilka wpisów, ale powoli nadrabiam. Jestem zła i niedobra, bo jak przeczytałam Twoją statystykę książkową, to poczułam się ciut lepiej ze swoimi trzema XD Co wczoraj czytałam, to w sporych dziesiątkach były podawane i łapałam doła. W tym roku olewam wszelkie książkowe wyzwania, bo przez poprzednie dwa lata raczej mi one utrudniały to czytanie, niż je wspomagały 😛 (o dramach, mangach i webrtoonach nie wspominając, złe i niedobre). Będzie dobrze. Mam za to ambitne postanowienie na ten rok, zrodzone m.in. z czytania Ciebie, ale i paru dziewczyn z Haremu – mam napisać chociaż krótkie opowiadanie. Biorę Ciebie na świadka, możesz mnie rozliczyć pod koniec roku XD A co do szczeniaczkowego wyzwania… Damy radę! Powodzenia w Nowym Roku Tobie i sobie życzę 🙂

  1. Pisanie jest dobre, musimy się obie dopingować 😀
   Moja statystyka książkowa jest straszna, ale już od tego tygodnia zaczynam nadrabiać, i może nawet spłodzę jakiś tekst książkowy na bloga 🙂

 2. o jak idzie czytanie Winter w nowym roku? 😀

  Dzienniczek do seriali bardzo by się przydał. Próbowałam korzystać po prostu z IMDB, ale jakoś szybko mnie odrzuciło.

  1. Winter z wolna idzie do przodu. Mój ebook ma ponad 800 stron, więc mam wrażenie, że ja wcale się nie posuwam do przodu, ale jednak. Na pewno skończę w styczniu 😀

   No do seriali potrzebuję cos jak mam do dram – jest jakaś strony MyTvShowList??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.