Przejdź do treści

NaNoWriMo 2021

NaNoWriMo-2021-blog

Tak, to już TEN czas! Zbliża się listopad, zbliżą się (między)Narodowy Miesiąc Pisania Powieści. To ten czas, kiedy piszący łączą się w bólach, zgarbieni nad klawiaturami, owinięci w koce, z parującym kubkiem herbaty, chowają się gdzieś w kątach oświetleni tylko mrugającym monitorem i białą kartką na ekranie.

Okej, puściłam wodze fantazji i już zaczęłam tworzyć swoje wiekopomne dzieło. Bywa i tak.

Czy Iwona pisze powieść w 2021?
Oczywiście, że tak! Chociaż tym razem, jestem mocno zaangażowana w organizację polskiej strony NaNoWriMo (mimo że na emigracji), więc nie jaram się jak pochodnia na samo pisanie. Dodatkowo też spędzam w pracy te 8 godzin na etacie, w biurze, gdzieś na peryferiach Miasta Fabryk i Magazynów, więc obawiam się o te moje 50 tys. słów. Ale jestem gotowa! Tak mi się wydaje…

Co pisze Iwona w 2021?
Bardzo długo się nad tym zastanawiałam, bo żaden tekst mnie nie pociągał. Bohaterowie zajęli się swoimi sprawami i jakoś nie chcieli ze mną rozmawiać. I wtedy pojawiła się Mona. Tak, ta sama Mona, która w zeszłym roku próbowała mieć romans bardzo fantasy. I może jeszcze się z nią nie dogadałam — ani ona, ani ja nie wiemy, co będzie się działo w tym listopadzie, ale jak wskazuje tytuł roboczy powieści, coś się zadzieje na pewno!

Ostatnie dni spędzam na szukaniu fabuły i intrygi, sklejaniu innych bohaterów z resztek kartonu i ziemniaków, z nadzieją, że będą imitować ludzi w stopniu wystarczającym.


Oficjalna strona akcji to oczywiście NaNoWriMo.org
Polską społeczność można złapać na forum (już po rejestracji na stronie) jako region Europa :: Polska oraz na discordzie NaNoWriMoPL.

A czy Ty już piszesz swoją powieść?


Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.