Przejdź do treści

Co z tym blogiem?

Jest grudzień — na YT przeważają już vlogmasy i bookmasy, więc to dobry moment na maraton z planami i podsumowaniami na blogu. Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu i stąd w tytule postu pytanie: co z tym blogiem?

I nie mam na to odpowiedzi, bo sama nie do końca wiem. Druga połowa 2022 roku nie była dla mnie kreatywna i wszelkie pomysły na teksty wypalały się we mnie szybciej niż mogłam się zapalić do ich napisania. Przez co zaczynam podważać sens istnienia bloga jako takiego, a na pewno płacenia za domenę i hosting, skoro tak niewiele się tu dzieje. Ale nic nie planuję usuwać ani zamykać! Ot potrzebna jest mała reorganizacja bloga.

Po pierwsze: mocno współpracuje z portalem Popbookownik.pl. Głównie recenzuję dla nich filmy i seriale i myślę, że ta część mojej popkultury zostanie właśnie tam. Wszystkie moje teksty dla portalu dodaję w zakładce współpraca. Dla zainteresowanych, w Q4 na portalu pisałam o:

Po drugie: zawsze liczyłam, że będę tutaj pisała o moim pisaniu, ale jest z tym coraz trudniej. Podobnie miało się z tą całą emigracją — w Mieście Fabryk i Magazynów nie dzieje się nic ciekawego, a do samego życia w Anglii już się przyzwyczaiłam i te wszystkie absurdy przestały być dla mnie dziwne. Te dwie rzeczy negują nieco tytuł bloga. Ale do nazyw się przyzwyczaiłam, więc nie mam zamiaru jej zmieniać.

Po trzecie: pozostaje mi aspekt książkowy, który zawsze wydawał mi się nudny. Jest tyle innych blogów czytelniczych, cóż ja jedna mogę dodać w temacie? Jeszcze nie wiem, ale w 2023 roku, mimo że wszyscy wolą booktuby, bookstagramy i inne booktoki, to ja postanowiłam spróbować wrócić do korzeni. A ponieważ prowadzę też bardzo kameralny Fikcyjny Klub Książkowy, to moim celem jest zrecenzowane na blogu wszystkich książek, które w ramach spotkań będziemy czytać (w takim porządnym czytelniczym planie na 2023 pojawi się rozkład jazdy FKK i namiary na dołączenie do klubu).

Wniosek? Blog może nie ma się dobrze, ale spróbuję go reanimować do stanu używalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.